Druga godina partnerske saradnje sa Diplomatskim bazarom

Na decembarskom Diplomatskom zimskom bazaru sakupljeno je 212.000 KM, koje su podijeljene na 17 organizacija i udruženja. Među ovim udruženjima je i Udruženje “Downsy i mi” iz Banjaluke, kojem je predstavnik Addiko banke uručio ček na iznos od 20.000 KM, od sredstava prikupljenih na Bazaru.

“Addiko banka već drugu godinu podržava ovu humanitarnu manifestaciju, koja ima zaista plemenitu misiju. Osim finansijske podrške Addiko banke, podršku realizaciji bazara dali su i zaposlenici Banke svojim volonterskim radom na bazaru”, rekao je Emir Jildizlar, menadžer korporativnih komunikacija Addiko banke i dodao da je ove godine na bazaru direktno učestvovalo više od 20 zaposlenika, te ih je još nekoliko dalo doprinos kroz pripremu hrane i drugih proizvoda koji se se mogli nabaviti na štandu Addiko banke.

Addiko banka u okviru strategije društveno odgovornog poslovanja posebnu pažnu posvećuje volonterskim aktivnostima zaposlenika i njihovom aktivnom djelovanju u zajednicama u kojima žive i rade.
Udruženje “Downsy i mi” Banja Luka je neprofitno udruženje, osnovano radi ostvarivanja prava osoba sa Down sindromom.

Diplomatski Bazar 03

⚠️ UPOZORENJE NA POKUŠAJ PREVARE PUTEM SMS PORUKA

U posljednje vrijeme u okruženju su zabilježeni pokušaji prevare putem SMS poruka u kojima se prevaranti lažno predstavljaju kao banke. Cilj ovih poruka je navesti primaoce da kliknu na poveznicu/link i unesu svoje lične ili finansijske podatke pod izgovorom ažuriranja informacija, potvrde identiteta ili sprečavanja blokade računa.

Poveznice/linkovi iz ovakvih poruka često vode na lažne internetske stranice koje izgledom podsjećaju na službene stranice banaka, a služe za prikupljanje osjetljivih podataka poput brojeva kartica, pristupnih podataka za digitalno bankarstvo, brojeva telefona i sigurnosnih kodova.

❌ Banka nikada neće tražiti da putem SMS-a, e-maila, telefonskog poziva ili društvenih mreža dostavite: broj kartice, PIN, CVV/CVC sigurnosni kod s kartice, jednokratne SMS/OTP kodove, aktivacijske kodove za digitalno bankarstvo, korisnička imena i lozinke.

❌ Ne otvarajte sumnjive poveznice/linkove i ne unosite svoje podatke na stranicama čiju autentičnost ne možete potvrditi.

❗Ukoliko poruka djeluje hitno, neuobičajeno ili izaziva osjećaj pritiska, budite dodatno oprezni.

Ako ste kliknuli na sumnjivu poveznicu/link ili podijelili svoje podatke, odmah kontaktirajte Banku kako biste poduzeli potrebne korake za zaštitu računa i platnih kartica.

🔐 Vaša sigurnost počinje informiranošću i oprezom. Zaštitite svoje podatke i ne dijelite sigurnosne informacije.

Addiko Bank d.d. Sarajevo

Ne prikazuj ovu poruku više